Єлизавета Масляк понад рік свій вільний час проводить у військових шпиталях

Єлизавета Масляк понад рік свій вільний час проводить у військових шпиталях

Волонтери закликають покращувати умови перебування бійців у військових госпіталях.

Про це йшла мова на прес-конференції, присвяченій підсумкам річної діяльності ініціативи “Поранені SOS”.

За словами координаторки організації Наталії Сербин, для декотрих бійців віськові госпіталі стали майже другим домом, адже вони лікуються там понад півроку.

«Коли люди бачать сильно травмованого хлопця, вони готові допомагати. А коли кажеш: «пожертвуй гроші на матрац, на якому лежить цей поранений», вони не розуміють», – сказала волонтерка.

Як відомо, волонтерська група ‪”Поранені SOS”‬ та ‪”‎Герої АТО”‬ спільними зусиллями продовжують збір коштів на заміну матраців у військових шпиталях.

Представниця інфціативи «Герої АТО» Єлизавета Масляк понад рік свій вільний час проводить у військових шпиталях. Вона розказала, що деякі матраци нагадують губки для миття машин, вони використовуються ще з радянських часів, через це пацієнти мають проблеми зі спиною. Самі медики виснажені через велику кількість поранених, і їм важко виділити свій час, щоб вирішувати побутові проблеми.

«Хлопці завжди скромні, кажуть, що їм нічого не треба. Але ми їх вже знаємо, можемо зайти, подивитися, що їм треба, і зробити так, щоб їм було комфортно», – сказала Єлизавета Масляк.

За її словами, дуже важливо також ділитися історіями бійців, розповідати про них, не забувати про них та дружньо з ними спілкуватися.

«Хлопці найбільше не люблять слово «психолог». Вони його просто не сприймають. Коли бачать бейджик з цим написом, то в них починається несприйняття: “Що я, якийсь ненормальний, що до мене присилають психолога?”», – розказала волонтерка.

Єлизавета Масляк наголосила: «Елементарне спілкування дуже важливе. Це не гроші, не матеріальні блага, але просто відчуття потрібності – це важливо».

Джерело: galka.if.ua