Книги з фізично-психологічної реабілітації учасників бойових дій

Книги з фізично-психологічної реабілітації учасників бойових дій


 

Посттравматична реабілітація після військових та збройних конфліктів

Маючи величезний досвід роботи із постраждалими під час воєнних конфліктів в різних куточках світу, у книзі «Посттравматична реабілітація після воєн та збройних конфліктів» автори проаналізували успішні втілення процесів реабілітації та програм корекційної роботи на зниження посттравматичного стресового розладу.

Книжка спрямована як на індивідуальне, так і на групове зцілення та ґрунтується на концепції захисту «травматичної мембрани» (важливого компонента для подолання стресу), гуманітарних питаннях, а також закликає та підтримує подальші мирні відносини.Автори розглядають проблему з кількох сторін (охорона здоров’я, робота з громадами, підхід, орієнтований на посттравматичний розлад, та ін.) та описує шляхи подолання складних психологічних, соціальних та емоційних стресів, з якими стикаються потерпілі:

- Психологічна реабілітація учасників воєнних дій та цивільних осіб
- Прощення і суспільне примирення після збройного конфлікту
- Психосоціальна адаптація в післявоєнній обстановці
- Допомога особам, потерпілим від військового насильства
- Психологічнаробота із військовополоненими
- Реабілітація дитини-солдата

«Посттравматична реабілітація після воєн та збройних конфліктів» досить дохідливо викладує умови для переходу на наступного етапу гуманітарної роботи, що робить прочитання книги обов’язковим для фахівців у галузі психології, соціальної роботи, реабілітації, консультування та охорони здоров’я.


 

 

Психічні травми військових та їхніх сімей: діагностика та лікування посттравматичного стресового розладу, черепно-мозкових травм та паталогій

У книзі розглядаються проблеми, з якими стикаються військові та члени їх сімей,діагнозування та вирішення цих проблем. Книга складається з двох розділів.

Перший, «Клінічне лікування військовихтравм», містить глави із описом ознак і симптомів, діагностики та клінічного лікування травм, отриманих внаслідок воєнних дій.

В цьому розділі досліджуються можливі паталогії, такі як черепно-мозкові травми, посттравматичні стресові розлади, самогубства, афективні розлади, наркоманія, духовні страждання і судово-медичних аспектів бойових травм.

Ветеранам бойових дій із посттравматичним стресовим розладом автори пропонують покроковий набір самодопомоги, що складається із 12 етапів.

Другий розділ, «Свідки війни», складається з історій, що базуються на досвіді учасників бойових та післявоєнних дій.

Деякі частини книги написані професійними військовими, що брали участь у воєнних конфліктах, починаючи від Другої світової і закінчуючи війнами в Іраці та Афганістані. Робота корисна для військово-навчальних закладів та фахівців в галузі юридичних послуг, психіатрії та психології у військовій сфері.


 

Зламаний дух: лікування біженців та жертв війни

Проблеми психічного здоров’я серед осіб, які шукають притулку, та біженців стають публічним питанням, але усвідомлення цієї проблеми в галузі психічного здоров’я є відносно низьким.

Хоча лікарі й надають послуги людям із посттравматичним стресовим розладом, знання в цій галузі не систематизовані.

Видання пропонує практичні рекомендації для лікування жертв катувань і політичних біженців.

«Зламаний дух» націлений на об’єднання зусиль провідних фахівців в області психічного здоров’я із усього світу та надання найбільш сучасних знань про ПТСР, вимушену міграцію та культурні особливості в діагностиці та лікуванні.


 


Словесна експозиційна терапія: короткострокове лікування посттравматичного стресового розладу

Нове видання «Словесної експозиційної терапії», ефективного короткостокового, універсального посібника для постраждалих внаслідок збройних конфліктів, містить останні дослідження та найновіші методики лікування ПТСР.

«Словесна експозиційна терапія» - успішний та культурно універсальний метод лікування постраждалих від численних і важких травматичних подій, таких як організоване насильство, тортури, війна, насильство і жорстоке поводження в сім’ї. Методики, описані в книзі, були перевірені «в польових умовах».

Згідно з отриманими результатами, дія словесної експозиційної терапії  виявилася позитивною та корисною для більшості постраждалих.

Перша частина книги описує теоретичні основи. Друга частина показує, як використовувати підхід СЕТ, містить практичні поради та інструменти, в тому числі, як працювати з особливими випадками (наприклад, різного роду ускладнення, захисні механізми для терапевта і етичні проблеми). 


 

Кульове поранення: інвалідність та лікування

Книга забезпечує читачів необхідними знаннями у області прав та потреб постраждалих від збройного насильства.

Вона містить в собі практичні поради та життєві історії постраждалих, хірургів-травматологів, активістів із захисту прав інвалідів, фахівців з реабілітації, профілактики насильства, експертів з розвитку, гендерної політики та ін.

Зібравши під однією обкладинкою політиків, практиків, держслужбовців та активістів із країн з різними рівнями розвитку, публікація пропонує інноваційний підхід щодо вирішення та задоволення потреб постраждалих від збройного насильства.