Антропов Станіслав Михайлович

Область: 
Київська

Є серед історій про наших героїв випадки, коли дорога кожна хвилина й кожна гривня, бо вони визначають шанси на порятунок життя. І тоді майбутнє людини, яка донедавна захищала Україну, залежить від лікарів і у більшості своїй незнайомих благодійників із великим серцем. Сподіваймося, саме такі прочитають ці рядки. 33-річний киянин Стас Антропов, попри хвору печінку, пішов в АТО служити добровольцем. Потрапив до 394 окремого батальйону, захищав Україну на Луганщині.

За словами його бойових товаришів, на його рахунку достатньо бойових подвигів, у тому числі у ворожому тилу. За час його служби хвороба почала прогресувати; діагностований лікарями гепатіт С із фіброзом ІІІ ступеню перейшов у цироз; щоправда, лікарі стверджують, що відмерли лише верхні шари печінки, а всередині поки є кровоток –- а отже й шанси вижити. Ось тільки тепер лікування потрібне в рази серйозніше і дорожче. Є й безкоштовні програми, ось тільки коштів на держзакупівлю потрібних Стасові ліків нема, і очікувати на них раніше березня наступного року, за словами самих медиків, не варто. А ще ж і черга –- на кілька років. Ось тільки такого запасу життя без лікування сподіватися важко.

Та біда не ходить одна: при повному обстеженні, окрім купи хронічних болячок, у ще молодого чоловіка виявили папілярну карценому. Оскільки там виявили аж 5 злоякісних пухлин, довелося терміново видаляти всю щитоподібну залозу; інакше неможливо буде рятувати печінку: ліки для неї провокують подальше зростання пухлин. Тепер Стас відновлюється після важкої операції, водночас готуючись до призначеної лікарями на початок вересня радіоактивної йодотерапії. Стояв на черзі у Львові, та зміг вчасно назбирати 12000 грн на перший платіж –- і його викреслили з черги. Тоді ж довідався, що через наявність метастазів у лімфовузлах має прийняти більшу дозу йоду, ніж це практикується зазвичай; а це нові кошти. Зараз Стас став на чергу в київському онкоцентрі, має надію пройти лікування, яке обійдеться більш ніж у 7000 грн, на початку вересня. Тоді можна буде зайнятися печінкою.

А поки йому постійно потрібні ліки -- гепатопротектори й ті, що знімають інтоксикацію; кожні півроку показане лікування в стаціонарі й недешева (від 10000 грн) ретровірусна терапія. Друзі б’ють на сполох, намагаючись його врятувати. Вийшов і сюжет по ТСН; але зібрані з його допомогою кошти –- а це близько 20000 грн –- давно вже витрачені на обстеження і підготовку до ретровірусної терапії. Хтось переконує, що як учасник бойових дій має отримати безкоштовне лікування, ось тільки «віз і нині там», а час життя спливає. --Я дуже радий що у нас так багато справжніх,чистих, світлих, небайдужих людей, вдячний усім моїм справжнім друзям. Хай вам Бог дасть у 100 разів більше, хай благословить вас та ваши сім'ї, моя вам подяка! –- написав на сторінці у соцмережах до всіх небайдужих, ледь відійшовши від наркозу. …А загалом це дуже чемна, скромна, позитивна людина, -- і це той випадок, коли можеш написати про воїна не з чужих слів. І ще у Стаса молода дружина Наталія, яка чекала його з АТО.

Допомогти: картка Приватбанку 5168 7573 0832 6737 на ім’я Антропова Станіслава; Western union: Antropov Stanislav.

Social Share